Реставрація зубів

Гармонія краси та здоров’я, індивідуалізація образу, лікування не зубів, а пацієнта в цілому. Це основоположні принципи естетичної стоматології.

Нещодавно, років 10-15 тому ми не надавали такого значення естетиці, як сьогодні. На першому місці стояв медичний аспект – усунути біль, зберегти зуб, зняти запалення. І на сьогоднішній день ми знаємо про естетику набагато більше. Адже естетична стоматологія відіграє ключову роль у зміцненні почуття добробуту, емоційної стабільності, сприйнятті нас іншими людьми, успіху на роботі та у взаєминах. Під впливом книг і засобів, рухомих бажанням жити краще, пацієнти шукають стоматологів, здатних виконати їхні естетичні вимоги.

Які завдання можна вирішити за допомогою художньої реставрації?

Відновлення форми зуба за наявності значних каріозних порожнин або його поломки.

Зміна форми зуба (подовження чи укорочування, розширення чи звуження, зміна контуру ріжучого краю).

Реставрація кривих зубів дозволяє змінити їхнє положення в порожнині рота, вирівняти нахилені або випирають.

Зміна кольору одного зуба чи зубного ряду.

Закриття щілин між зубами.

Художня реставрація зубів – альтернатива традиційному протезування (яку також називають “непрямою” реставрацією зубів). Цьому сприяє суттєвий прогрес стоматологічних матеріалів і технологій. За допомогою композитних пломбувальних матеріалів стало можливим провести реставрацію форми та кольору зуба прямо у роті пацієнта за одне відвідування.

При цьому максимально зберігаються тканини зуба, зуби, як правило, залишаються живими, зберігаючи свою природну структуру та властивості, продовжуючи брати участь в обмінних процесах у порожнині рота. Також скорочується час лікування.

Говорячи про косметичну реставрацію, слід згадати про адгезивно-мостовидні мости і про ситуації, коли втрачено один зуб, а сусідні інтактні.

Традиційно існувало два підходи до заміщення такого дефекту: 1) обточування двох здорових зубів та виготовлення мостоподібного протезу на 3 одиниці (обточувати здорові зуби шкода); 2) постановка імплантату та протезування одиночною коронкою. Імплантація, на жаль, можлива не в усіх ситуаціях і часто ускладнюється недостатнім рівнем кістки альвеолярного гребеня, існує ризик відторгнення імплантату. І що важливо, загальна вартість такого лікування не для всіх є прийнятною. Хоча такою конструкцією не рекомендується замінювати жувальні зуби, оскільки композит все-таки тендітніший матеріал у порівнянні з металокерамікою. Під час моделювання зуба необхідно враховувати його анатомічну форму, а також оклюзію із зубом-антагоністом. Якщо все зроблено правильно, така конструкція прослужить роки.

При виготовленні адгезивно-мостоподібного протеза використовується скловолоконні або вуглецеві штифти, що зміцнюються в кореневих каналах зубів і, можливо, смужка скловолоконного матеріалу для шинування зубів. і спеціально депульпувати здорові зуби не доводиться. Обов’язковим правилом є використання системи «Раббер Дам» або «Коффердам», за допомогою якої відбувається повна ізоляція зуба від ясна, слини та вологого дихання пацієнта, що суттєво збільшує термін служби пломбувального матеріалу. При накладенні системи «Раббер Дам» пацієнт отримує комфортне лікування, оскільки різні «неприємні» за запахом і смаком пломбувальні матеріали, які використовуються в лікуванні, не потрапляють у порожнину рота пацієнта. Через 1,5-2-3 години ми «відтворюємо» раніше втрачену форму і колір або сам зуб. І Ваша посмішка чарівна!