Покриття фтор-лаком

З метою профілактики карієсу використовується метод ремінералізуючої терапії. У чому він полягає? В основу покладено процеси демінералізації емалі та ремінералізації. Іншими словами процеси руйнування та відновлення структури емалі, які відбуваються постійно, і тільки за певних умов виникає карієс (див. ст. «Ремінералізуюча терапія»).

Широкого поширення набув метод фторування-насичення зубної емалі фтором при підвищеній чутливості зубів і початкових формах карієсу. Виділяють локальне або поверхневе фторування і глибоке фторування.

Просте фторування – поширений метод, абсолютно безболісний процес, який можна провести двома способами. При першому способі використовуються індивідуальні «ложки» -воскові зліпки зубів або стандартні ложки, які заповнюються препаратом, що містить фтор, наприклад, фтористим натрієм. «Ложка» накладається на зуби і витримується протягом 10-15 хвилин. Кабінет стоматолога у разі необхідно відвідати 10-15 раз.

Другий спосіб це використання спеціального лаку, який наноситися пензликом на поверхню зубів. При цьому методі процедура проводиться в 3 – 4 сеанси. Однак, для більш глибокого проникнення фтористого кальцію в шари зубної емалі, що почалася руйнуватися, необхідно вдатися до глибокого фторування.

Покриття фтор-лакомПри глибокому фторуванні застосовуються емаль-запечатувальні препарати (Емаль-, дентингерметизуючий ліквід, “Глуфторед”). Для початку обов’язково роблять чищення зубів та міжзубного простору від нальоту та зубного каменю. Потім осушують зуби теплим повітрям і тампоном наносять емаль-запечатуючу рідину, залишають на 1 – 2 хвилини і знову просушують теплим повітрям. Потім зуби ретельно обробляють тампоном з розчином гідроксиду міді кальцію та обполіскують рот водою.

При покритті зубів емаль-запечатує рідиною розчин проникає в пори емалі, що руйнується. Гідроокис міді кальцію реагує всередині пір з комплексом фтористого силікату з утворенням найдрібніших кристаликів фтористого кальцію та гелю кремнієвої кислоти. Кристалики, що утворюються, в силу своїх фізико-хімічних особливостей мають настільки малу величину, що успішно проникають у пори розпушеної емалі, створюючи концентрацію іонів фтору в 5 разів вище, ніж при застосуванні простого фторування зубів. При проведенні глибокого фторування немає пошкоджень мінеральної субстанції зубів, оскільки не видаляється кальцій.

Комплексну систему глибокого фторування зубів рекомендується проводити і у дітей, і у дорослих рекомендується з періодичністю один раз на рік.
Залежно від клінічної ситуації можна застосовувати як просте, так і глибоке фторування зубів. Крім того, ремінералізуючу терапію можна проводити і в домашніх умовах, використовуючи Tooth Mousse, домашню систему фтористої профілактики Dental Resources, використовуючи стадартні або індивідуальні капи.

Tooth Mousse у своєму складі має велику кількість кальцію та фосфору, що у свою чергу зумовлює порядок його застосування в комбінації з фтор лаком або ліквідом: спочатку використовується Tooth Mousse, після фтор-лак або ліквід, або глибоке фторування.

Покриття фтор-лакомХарактеристика та переваги використанняTooth Mousse
-Стимулює слиновиділення, знижує кислотність, викликану зовнішніми джерелами (кислі фрукти, газовані напої) та внутрішніми (різні захворювання внутрішніх органів).

Знижує гіперчутливість зубів після відбілювання та зняття зубних відкладень.

Під час вагітності підтримує добрий стан порожнини рота, запобігає появі карієсу та вимиванню мінералів із тканин зуба.

Запобігає появі білих плям в області кріплення брекетів і усуває ті, що вже з’явилися.

Корисний для пацієнтів, які страждають на широкі каріозні ураження, підвищений знос тканин, наприклад, після променевої терапії.

Дає відчуття гладкості зубів, має приємний смак, забезпечує комфортне застосування мусу у дітей.

Домашня система фтористої профілактики Dental Resources підходить дорослим та дітям, складається з 2 етапів: перший проводиться в кабінеті лікаря-стоматолога і полягає у знятті нальоту з усіх зубів та обробці їх спеціальним гелем за допомогою м’яких капп. З собою пацієнту видається літрова ємність із розчином фтору, яка розрахована на 6-8 місяців застосування.